SÄNGBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Målat. Utdragbar avlastningsskiva. Dörrpar med bakomliggande förvaring. En låda under dörrpar. Räfflad dekor. Bredd 47. Djup 30. Höjd 75 cm.

Dragknopp till avlastningsskiva saknas. Slitage, repor och märken.

Lähtöhinta
2 000 SEK