Tre fat, diameter 30-44 cm, skål, diameter 23 cm, två stop, höjd 20-27. Stop med årsstämplarna 1847 respektive troligen 1845.
Bruksslitage. Repor. Bucklor. Ett fat med lagningar. Ett stop med skador och lagningar.