Utvändigt grå nylonblandning med stickningar. Invändigt plommonlila bomullsblandning. Etikettmärkt "MARC JACOBS" samt "Thermolite Extreme". Silverfärgad säck. Längd ca 210 cm.
Bruksslitage. Säck med repor och märken.
Enligt uppgift inköpt i New York.