Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

LAMPOR, 2 st, omkring sekelskiftet 1900, höjd ca 75 cm.

Stommar i gulmetall. Skärmar med blåa samt vita glaspaneler och prismor. Extra prismor och glaspaneler medföljer.

Slitage. Fläckar och anlöpningar. Skador, bortfall och lagningar. Prismor och ljuskällor saknas. Renoverade och kompletterade. Sneda delar. Nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK