KAKELUGNSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets slut.
Målad blomsterdekor i blått. Svarvade ben. Över och underskåp med vardera dörrpar. Bredd 60, djup 60, höjd 196 cm. Nyckel finns.
Fläckar. Ställvis slitage och nötmärken. Mindre stötskada.