Figurscener. En signerad L. Kuznetsov och daterad 1979 för Palekh samt en signerad Surnikova för Mstera. Mått 12 x 6,5 respektive 10x 4,5 cm.
Bruksslitage. Ett mindre tränagg på lock. Repor på undersidor.