GLASSERVIS, 84 delar, "City", Vicke Lindstrand, Kosta.
12 vinglas, 8 champagneglas, 8 ölglas, 8 grogglas, 5 selterglas, 7 större whiskyglas, 12 mindre whiskyglas, 7 snapsglas, 10 starkvinsglas, 3 skålar, 1 tändare, 1 ishink, 1 karaff samt 1 vas. De flesta delar signerade.
Repor. Ett vinglas med mindre kantnagg.