SOFFA, empire, Ryssland, 1800-talets andra hälft.

Mahogny. Skuren dekor av voluter i rygg samt armlän. Stoppad och klädd i gulrandigt tyg. Längd 177 cm.

Smärre fanérskador. Ena sidan något blekt.

Lähtöhinta
4 000 SEK