Bord med rund skiva på hög pelarfot. Skiva i glasfiber samt fot i rödlackerad metall. Diameter 120, höjd 100 cm. Stolar med textilklädsel.
Senare applicerade blommor på stolarna. Repor, slitage, smuts. Röklukt.