Brunt läder med beslag i silverfärgad metall. Utvändigt två fack med dragkedjor, invändigt ett fack med dragkedja samt två mocka fodrade fack på sidorna. Längd ca 40 cm, bredd ca 18 cm, höjd ca 18 cm. Märkt "MULBERRY" samt numrerad. Tillhörande adresslapp medföljer.
Bruksslitage.