Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

KRYDDHYLLA, Boet, 1930-40-tal.

Glasskeppor och burkar i ljusgrönt och gultonat glas. Märkta Boet respektive Bo. Monterade i fack av trä målat i vitt. Höjd ca 34, längd 51, bredd 19 cm.

En av skepporna kompletterad. Några med nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK