ARMRING, sterlingsilver och guld, Ole Kortzau för Georg Jensen, Danmark, efter 1945. Total vikt ca 57 g.
Dekor av applicerade kulor i form av druvklasar. Inre diameter 6,5 cm.
Bruksslitage. Mindre repor.