Muut
647126

SPORRAR OCH STIGBYGLAR, möjligen sydeuropa, 1900-tal.

Stigbyglar i trä med skuren dekor samt hänklar av smide. Höjd 20 cm. Sporrar av metall med dekor av bladverk. Längd 23 cm.

Slitage. Rostangrepp. Torrsprickor. Stigbyglar med avslag samt lagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK