Valnöt. Två lådor samt två dörrar med bakomliggande hyllplan. Märkt med plakett. Bredd 160. Bredd 57. Höjd 97 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och märken. Nyckelskyltar saknas. Fläckad skiva.