SIDEBOARD, "Ulvö", Erik Wörtz, IKEA, 1960-tal.
Ek. Ett par skjutdörrar samt fyra lådor. 183x45x73 cm
Bruksslitage. Ytfläckar, sprickor samt bortfall i lacken.