Senare tapetserat dörrpar med planscher ur Nordens Flora, C-A.M. Lindman. Bakomliggande hyllplan och två lådor. Höjd 140, bredd 104, djup 48 cm. Nyckel finns.
Slitage. Smärre repor och märken.