Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024
Kellot
645158

KONSOLUR MED KONSOL, Louis XVI-stil, 1800-talets slut.

Grönmålat träfodral med rik dekor av bla putto rocailler. Urtavla med romerska siffror, märkt "CHARLES LE ROY A PARIS". Urverk märkt "Ch Le Roy Paris". Höjd 71 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Slitage, märken, anlöpningar, repor. Ej funktionstestad. Lösa delar. En dekordel saknas.

Lähtöhinta
12 000 SEK