ANNA ÖDMAN, olja på duk, signerad.
"Dam i grönt". Otydlig text a tergo "Fröken M Rudbeck ?". Utställningsetikett. 46 x 55 cm.
Slitage. Bristfällig montering.
KFs (Kooperativa Förbundets) samlingar, Stockholm