Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

BÖCKER OM SLOTT SAMT KONSTHANTVERK, 11 vol, bla Kalmar slotts historia, 5 vol, av Martin Olsson, Stockholm 1944-65.

Även bla Slotte og Herregaarde i barock og rokoko, av Christian Elling, Köpenhamn 1928, Riddarhusets byggnadshstoria resp konstsamlingar, av Gunnar Mascoll Silfverstolpe, Stockholm 1926, Byggnadsskick i herrgårdar, boställen och städer, av Sigurd Wallin, Stockholm 1947. Olika typer av bokband, mest pappersband. 21 x 25 - 35 x 31 cm.

Slitage, smärre skador på bokbanden, ej genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK