SERVERINGSVAGN, trol Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Stomme i betsat trä. Asymmetrisk form med rundade hörn och dekor av spjälor. Svängt handtag i mässing med avslutande träkula. Två hyllplan, varav övre i klarglas med frostade ränder, nedre i teak. Längd 72 cm, bredd 53, höjd 60 exkl knopp.

Slitage på stomme.

Lähtöhinta
2 500 SEK