SOFFBORD, ur "Triva-serien", design Kerstin Hörlin-Holmqvist för Nordiska Kompaniet.
Fanerat i körsbär. Oval skiva. Brickmärkt. Höjd 58, längd 125, bredd 73 cm.
Smärre slitage och märken. Något blekt skiva.