SERVISDELAR, 54 delar, porslin, "Anemone" Arabia, Finland.
8 mattallrikar, 11 assietter, 5 soppskålar, 12 skålar, 3 större skålar, 3 uppläggningsfat, 9 koppar med fat, tekanna, sockerskål och mjölkkanna. Kopparnas höjd 5,5 cm. Mattallrikarnas diameter 26 cm.
Bruksslitage. Repor.