Lackerad bambu samt rotting. Soffa, längd 197 cm, ett par fåtöljer, soffbord med glasad skiva på hjul, längd 120 cm, bredd 70 cm, höjd 65 cm, serveringsvagn med glasad skiva, längd 80 cm, bredd 47 cm, höjd 60 cm.
Bruksslitage. Märken. Fläckar. Lackbortfall. Några träskador. Dynor saknas. Rost på hjul.