Lackad och betsad björk med rikt snidad dekor. En låda samt skåp. Längd 110, bredd 45, höjd 60 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage, fläckar och repor. Slagskador. Skåpdörrens lås går ej att öppna. Se även nummer 641668.