Brun mockaimitation och kromade detaljer. Svängd form med tre hyllplan. Glashylla med en ljuskälla. Längd 133, bredd 55, höjd 103 cm.
Ej funktionstestad. Bruksslitage, fläckar. Mockaimitationen ställvis hårdare sliten. Slagskador med fanerbortfall på fotställningen. Luckan låst. Nyckel saknas.