6 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 7 assietter, 4 serveringsfat (längd 29-35 cm), 4 serveringsskålar (längd 26-28 cm), 1 soppterrin (längd 36 cm), 1 såsskål (längd 23 cm), 1 kanna (höjd 19 cm) och 1 såsskål (höjd 13 cm).
Smärre slitage. Sockerskålen med nagg och spricka. Serveringsskålar med annan färgnyans.