CARL KYLBERG, olja på duk uppklistrad på pannå. Monogramsignerad och intygad av konstnärens hustru Ruth Kylberg.
"Flickan under trädet". Ca 42x49 cm. Ramen möjligen utförd av konstnärens hustru.
Smärre slitage.