Korut
639051

RINGAR, 2 st, olika guld halter med opaler och sannolikt rubiner, troligen andra hälft 1800-tal. Total vikt ca 11,29 g.

Ring, 14K guld med opaler, hög infattning och genombruten dekor. Storlek 17,25/54. Ring, 18K guld sannolikt med rubiner, 4 delar. Storlek 17/53.

7 opaler saknas. Ring med rubiner är i 4 delar som kräver att skruvas ihop. Slitage.

Lähtöhinta
1 800 SEK