Åtta tallrikar, tolv större assietter och sex mindre assietter. Sex buljongkoppar med fat. Två fat, två såsskålar och en kanna.
Bruksslitage, repor, några nagg, enstaka glasyrsprickor och glasyrbortfall. Några delar med krackeleringar och missfärgningar. En mindre assiett med spricka. Skiljer något i utförande, pga olika tillverkningsår.