GRÄDDKANNA, silver Carl Petter Åberg, Arboga 1823. Vikt 201 gr.

Uppsvängd hänkel i form av tulpan med ägarinitialer ALL. Dekor av lejonmaskaron på livet. På rund fot med dekor av svan. Förgylld insida. Höjd 15 cm

Skador och lagningar, smärre bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK