DOMENICUS VAN TOL, hans efterföljd, olja på pannå.
Kvinna i fönster. Bär initialer D.v.T. 34 x 25,5 cm
Ytsmuts. Repor.
Sammlung Engel, Wien.
Bukowskis auktion 1934, kat. 295 nr 115.
Bukowskis auktion 2007, kat 544, nr 471