Urtavlan signerad Urban Jürgensen och Sönner Kjobenhavn, fodral av svart sten med förgylld dekor, krönande sittande man av patinerad metall, höjd 46 cm. Nyckel finns.
Ej funktionstestad, mindre nagg, krönande dekordel troligen ej ursprunglig.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?