MINIATYRVASER 4 st. Stengods. Sven Wejsfelt, Gustavsberg studio. Unikat.
Olika former och glasyrer, varav tre i blå harpälsglasyr och en i grön blank glasyr. Signerade G, studiohand Swen, två också med årtalet -89 (1989). Höjd 4,7-9,1 cm.
Obetydligt slitage.
KFs (Kooperativa Förbundets) samlingar, Stockholm