VÄGGPLATTA, emalj på plåt. Bengt Berglund, Gustavsberg 1974.
Kvadratisk med dekor av ansikten. Signerad BB, BENGT BERGLUND GUSTAVSBERG -74. Plakett med information om att detta var en gåva från Kooperativa tjänstemännens förbund till KF:s 75-årsjubileum. 40x40 cm.
Smärre emaljskador/nagg i kanten.
KFs (Kooperativa Förbundets) samlingar, Stockholm