SKÅL, stengods. Sven Wejsfelt, Gustavsberg studio 1987. Unik.
Rund på fotklack. Glaserad i brunt, svart, lila och blått. Signerad G, studiohand -87, Swen UNIK. Höjd 7,5, diameter 22,5 cm.
Smärre repor.
KFs (Kooperativa Förbundets) samlingar, Stockholm