Lövträ, inredning i ljus björk. Två reglerbara hyllplan och två lådor. Brickmärkt. Längd 109, bredd 44 , höjd 135 cm.
Bruksslitage, fläckar. Dörrparen med slagskador och bortfall av delar. Skåpet svåröppnat. Nyckel saknas.