6 tallrikar varav 2 med hamrad dekor, diameter 21 cm, 2 djupare tallrikar, diameter 21,5 cm, 2 tallrikar, diameter 22 cm, bl.a oidentifierad mästare kristinehamn. 2 djupa fat med hamrad dekor diameter 37 cm, varav ett av Erik Magnus Hammarstrand, Falun. Några med otydliga stämplar.
Slitage, bucklor, bristningar, ställvis anlupna.