10 vinglas 9 grogglas 15 selterglas 4 starkvins-/snapsglas 10 likörglas 1 skål Slipad dekor av spetsbågar. Flertalet etikettmärkta. Skålens diameter 21 cm.
Smärre bruksslitage. Några enstaka nagg.