GLASSERVIS, 49 delar, Johansfors Glasbruk, 1900-talets andra kvartal.

10 vinglas
9 grogglas
15 selterglas
4 starkvins-/snapsglas
10 likörglas
1 skål
Slipad dekor av spetsbågar. Flertalet etikettmärkta. Skålens diameter 21 cm.

Smärre bruksslitage. Några enstaka nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK