Delvis målat trä. I form av tågvagn samt räls. För väggmontering. Längd ca 230 cm. Podiets längd 240 cm.
Bruksslitage. Fläckar. Märken. Skador. Podiet saknas delvis matta.
Specialbeställd för Nordlöfs skoaffär, Kungsportsavenyen 17, Göteborg.