"Café", galvaniserad stål och gummi. 6 stolar, bredd 51 total höjd 70 samt bord m blankborstad skiva, diam 90, h 70 Etikettmärkta 1985.
Smärre bruksslitage, skivan m repor.
Niels Gammelgaard & Lars Mathiesen ritar under gemensamma namnet Pelikan.