JOSEF ALBERS, 9 färgserigrafier, signerade med blyerts, daterade 1966, numrerade 103/200
Ur: Ten Variants. Utgiven av Ives-Sillman, New Haven. Bladstorlek 43 x 43 cm.
Ett blad saknas. Hanteringsveck, några blad med skarpa veck. Skyddsomslag svårt fläckat, skyddsmapp mycket sliten och smutsig.