Balusterformad fot. Rund opak glaskupa med randdekor. Skärm av mässing. Höjd ca 75 cm.
Ej funktionstestade. Ytskikt med slitage. Några repor och fläckar. En skärm med något avvikande nyans.
Enligt uppgift stått på Hotell Savoy.