FÅTÖLJER, ett par, "Diamond Chair", Harry Bertoia, 1900-talets andra hälft.

Svartlackerat stål. Dynor medföljer. Höjd 75 cm, längd 85 cm, bredd 70 cm.

Bruksslitage. Smuts, repor, skav och märken på benen. En pinne som har lossnat från stommen.

Lähtöhinta
6 000 SEK