FÅTÖLJER 1 PAR SAMT BORD, "SAS Chair Series", Fritz Hansen, 1982.
Underrede i kormad metall. Sits och rygg i skinn. Bord i bok. Etikettmärkt. Total längd 185. Bordets längd 54. Bredd 53. Höjd 38 cm.
Slitage, repor och märken. Klädsel med slitage, fläckar, bristningar, hål och skador. Anlupen metall.