Erik XIV, Johan III, Sigismund, Karl IX, Karl XI, Karl XII, Ulrika Eleonora, Fredrik I, Adolf Fredrik, Gustav III, Gustav IV Adolf, Karl XIV Johan, Oscar I, Oscar II. Bildernas mått ca 54 x 38 cm. I likadana ramar.
Slitage. Fläckar och mögel. Gulnade. Veck. Skador. Några något löst sittande, en helt ur ram.
Upperuds herrgård.