HUGO SPINDLER, olja på duk, signerad.
"Reisebekantschaft". Bildens mått ca 69 x 93 cm.
Sedvanligt ytslitage, krackeleringar, fläckar, repor. Gulnad fernissa. Mindre färgbortfall och smärre dukskada.