55 mattallrikar, 17 förrättstallrikar, 24 djupa tallrikar, 18 assietter och tolv tekoppar med fat. En terrin, två karotter med lock två mindre skålfat, sex fat samt två såssnipor.
Bruksslitage, repor, några delar med nagg och lagningar. Djupa tallrikar skiljer något i storlek. Smärre tillverkningsdefekter.