FIGURINER, 4 st, stengods, Bengt Berglund, Gustavsberg.
Formationer med blommor. Två signerade med studiohanden, två stämpelsignerade. Höjd ca 4,5 - 10,5 cm.
Slitage. Tillverkningsdefekter. Krackelyr. Den höga figurinen med längsgående spricka i botten.