CHAMPAGNE- samt RÖDVINSGLAS, 16 st (8+8), "Chateau", Bertil Vallien, Kosta Boda, 1900-talets fjärde kvartal.
8 rödvinsglas, 8 champagneglas. Vissa etikettmärkta.
Lätt bruksslitage. Ett champagneglas med tydligare tillverkningsdefekt, möjligen andrahandssortering.