Bronserade. Rektangulär form. Krönande rosett med fleuron. Pärlstav och bladstav. För två ljus vardera, löstagbara ljushållare i mässing. 67 x 62cm.
Slitage. Färgbortfall. Sprickor. En rosett med skador, delar av. Anlupet glas. Omarbetad, kompletterad